תוכן הקורס ומטרתו
הסמינר יסקור את מקורות המחשבה האתרופולגית והשפעת על ההיסטוריה של הרעיונות. נעקוב אחר האופן שבו האנתרופולוגיה עסקה בטבעו של האדם תוך פניה ל"יליד" או ה"פרא האציל". מתוך קריאה באתנוגרפיות קלאסיות נדון בויכוח על יחסי הגומלין בין סביבה, יחסי שארות ומערכת סימבולית. לאורך הסמינר נתמקד בשתי מסורות מרכזיות בהיסטוריה של האנתרופולוגיה: המסורת האנגלית והצרפתית. נשווה בין הגישות של מלינובסקי רדליף בראון ותלמידיהם, בראש ובראשונה אוונס פריצ'רד ומרי דגלאס, לבין הגישות של החוקרים הצרפתים, מדורקהיים ומוס עד לוי שטראוס ובורדייה. הסמינר יתבסס על קריאה קרובה באתנוגרפיות קלאסיות. על ידי קריאה זו נשאל את עצמו כיצד יכולה האנתרופולוגיה לסייע להיסטוריון לשאול שאלות על החברה האנושית.
דרישת רקע:
Evans-Prichard, The Nuer
לסילבוס המפורט