תוכן הקורס ומטרתו
היקף הקורס: 2 י"ס
*** שימו לב- מועד קורס זה השתנה ועבר לימי רביעי בערב ***.
*** הקורס יתקיים במתכונת היברידית- שיעורים בכיתה, שיעורי זום, שיעורים מוקלטים לצפייה בבית ומפגשים קבוצתיים אישיים עם המרצה בזום לפי לוח פגישות שייקבע. נא ראו את תכנית הקורס המפורטת.
**********************תיאור הקורס***********************************************
לחצים ומתחים מהווים עבור מרבית האנשים חלק בלתי נפרד מהווי העבודה היומיומי שלהם. שעות העבודה הארוכות, כמות הדוא"ל הגוברת, הצורך לתמרן בין מגוון מטלות ותפקידים, לוחות זמנים בלתי אפשריים ושינויים תדירים בטכנולוגיות ושיטות עבודה- כל אלה השפיעו על עובדים ועל ארגונים עוד טרום הקורונה וביתר שאת מאז שפרצה.
במסגרת הקורס יעבדו התלמידים בקבוצות ויכירו לעומק את המודלים והתיאוריות המובילים בחקר תחום הלחצים הארגוניים, ייחשפו לשיטות אבחון שונות, יכירו שיטות מניעה אישיות וארגוניות וילמדו לבנות תכנית ארגונית להפחתת לחצי עובדים. יושם דגש על ניתוח עולם העבודה שהשתנה בעקבות המגיפה. נכיר גם כלים אישיים להתמודדות עם לחץ ונמפה את חווית העובדים מהבית בתקופה מורכבת זו. פרוייקט הסיכום בקורס יחשוף את התלמיד למגוון הנושאים המתוארים לעיל וישמש ככלי ניהולי.
** תיאור הפרוייקט:
התלמידים יעבדו בקבוצות של ארבעה ויערכו אבחון לחצים בארגון. במסגרת זו כל קבוצה תבחר ארגון אחד בו עובד אחד מחברי הקבוצה או אדם קרוב לו. חשוב לקבל את הסכמת הארגון לביצוע האבחון. חברי הקבוצה יבנו יחד את כלי האבחון (שאלונים, שלד ראיון, דפי תצפית), יערכו את האבחון בהשתתפות כל החברים כשחלק יראיינו, חלק יעבירו שאלונים וחלק יצפו, ובסופו של דבר חברי הקבוצה יכתבו יחד מסמך ארגוני מסכם עם המלצות לתכנית התערבות.
בקורס זה הנוכחות בשיעורים הנה חובה ומחייבת השתתפות פעילה של התלמיד/ה בדיונים והתרגילים (למעט במקרים בהם יש אישור מהמרצה).
הסילבוס המפורט מפורסם לתלמידי הקורס בלבד