תוכן הקורס ומטרתו
בקורס תוצג פסיכותרפיה קבוצתית הנשענת על הבנה פסיכו-דינמית התייחסותית, גישה עכשווית הרואה במפגש בין ה"אני" ל"אנחנו" במטריצות החברתיות השונות, פוטנציאל קריטי בהבנת המקורות למצוקה נפשית מחד, ובנית התערבויות אפקטיביות ליצירת תהליכי שינוי מאידך.
התינוק האנושי מתמודד, עם מטלה אבולוציונית התפתחותית של היכולת לבנות "חוכמת מגע", יכולת המתבססת על פוטנציאל אבולוציוני מולד להנאה מבנית "ריתמוס משותף" עם האחרים המשמעותיים , עם כל אחד לחוד (ריתמוס זוגי) ועם כולם ביחד (ריתמוס משפחתי\קבוצתי), "חדוות ריתמוס מגע הדדי". מצוקה נפשית מתבטאת, תמיד, גם בקושי לבנות ריתמוס חברתי משותף מהנה ומספק, חוויה של "מסך בלתי נראה" בין ה"אני" לאחרים. אתגר היכולת לבניית מגע\ריתמוס משותף מהנה ומרפא משוחזר בתהליך הטפול הקבוצתי.
בקורס ננוע בין התאוריה לפרקטיקה, מ"שפת ההבנה" ל"לשפת ההתערבות",
הכרה והבנה של התהליכים הקבוצתיים הנדרשים למיסוד נורמה טיפולית קבוצתית חופשית, הכול בר מחשבה ובר דיבור ("כאן ועכשיו" ו"שם ואז"), מרחב של חופש פנימי לביטוי אמפטי\יצירתי גם של קושי וכאב וגם של קירבה חיבה והנאה. עבודה משותפת תוך אישית ,בין אישית וקבוצתית, בין כלל חברי הקבוצה כולל המנחה. "תנועה ריתמית הדדית" מאפשרת שינוי, מרפאה ומהנה.
בקורס ישולבו דוגמאות קליניות קבוצתיות להמחשה והעמקה.
הסילבוס המפורט מפורסם לתלמידי הקורס בלבד