תוכן הקורס ומטרתו
עובדים סוציאליים נחשפים לאנשים הנמצאים בשלבים שונים של הפרעת ההתמכרות ולבני משפחותיהם. הקורס מיועד לעובדים סוציאליים העובדים במגוון שרותי רווחה המעוניינים להעמיק את היכרותם והבנתם את תחום ההתמכרויות והנתיבים להחלמה ממנה.
תהליכי ההתמכרות לחומרים פסיכו-אקטיביים וכן להתמכרויות התנהגותיות (הימורים ומשחקנות) לצד תהליכי ההחלמה הינם תהליכים מורכבים המושפעים מגורמים אישיותיים, חברתיים וביולוגיים. קורס זה יחשוף את הסטודנט למודלים תיאורטיים המסבירים את הנתיבים והגורמים המובילים להתמכרויות וכן להתמודדות עם ההתמכרות ותהליכי ההחלמה ממנה ויתמקד בקבוצות ייחודיות ? משפחת המכור, בני נוער, ונשים.
הקורס יתקיים במהלך חופשת המסמטר במשך שלושה ימים ? יום חמישי ה 11/4, יום ראשון ה 14/4 ויום שני ה 15/4 בין השעות 09:00-16:00.
בימים חמישי ושני (11/4 ו 15/4)? הקורס יתקיים באוניברסיטה, וביום ראשון ה 14/4 הוא יתקיים בזום. את מרבית הקורס אני אלמד ויהיו בו 4 הרצאות אורח. בשל אופי הלימודים בקורס, נוכחות בהרצאות הפרונטליות חובה. במידה ואינכם יכולים להגיע לכל הימים, אנא אל תרשמו לקורס זה.
לסילבוס המפורט