תוכן הקורס ומטרתו
הסמינר הזה צומח מתוך קריאה של הטקסטים של הסכסוך מפרספקטיבה כפולה, הן של המרצים והן של הסטודנטים. קריאה כזו נעה בין עברית וערבית, כאשר הדיון יתנהל באנגלית, שמהווה מדיום ניטרלי לדיון שלעולם איננו קל.
נתמקד בקריאה ובחוויה של פירוש טקסטים פלסטיניים ועבריים/יהודיים מרכזיים מתחילת המאה ה-20. מתוך הטקסטים האלו נבחן איך תפשו פלסטינים ויהודים את המציאות הפוליטית והחברתית בת זמנם. הסמינר יתמקד בפירוש הטקסטים, במילים אחרות, אנחנו רוצים להבין איך קוראים פלסטינים ויהודים-ישראלים, מבקרי ספרות, וחוקרים אינם מבינים אחד את השני, ולמה? ולבסוף, נרצה למצוא אינטרפרטציה חדשה מתוך אותו מבט כפול של הסיפור וההיסטוריה בפלסטין/ישראל.
לסילבוס המפורט