תוכן הקורס ומטרתו
הסמינר הוא תוצר של ניסיון של קריאה מעמיקה בטקסטים המרכזיים של הסכסוך מנקודות מבט שונות, הן של הסטודנטים, הן של המרצים. קריאה זו נעה בין ערבית, עברית ושפות אחרות, כאשר ניהול הדיון באנגלית מהווה מרחב ניטרלי לדיון שלעולם איננו פשוט.
נתמקד בחוויית הקריאה והפרשנות של מספר טקסטים פלסטינים ועבריים/יהודיים מתחילת המאה ה-20. דרכם נכיר איך פלסטינים ויהודים תפשו ופירשו את המציאויות החברתית והפוליטית שלהם. הסמינר יתמקד בתרגול וחווית הפרשנות של טקסטים אלו. במילים אחרות, נרצה להבין את הדרכים בהן קוראים, מבקרי ספרות, וחוקרים פלסטינים ויהודים-ישראלים אינם מבינים אחד את השני, איך ולמה? ולבסוף, נרצה לחפש ראיה מרובת צדדים לסיפור ולהיסטוריה בפלסטין/ישראל.
הסילבוס המפורט מפורסם לתלמידי הקורס בלבד