תוכן הקורס ומטרתו
האהבה היt אחד הנושאים הנפוצים ביותר ביצירות ספרותיות מאז ימי קדם. ובכל זאת ,על מה בדיוק אנו מדברים כשאנו מדברים על אהבה? כיצד יכולות תיאוריות האהבה שהועברו על ידי הפילסופיה והפסיכואנליזה להעשיר את קריאתנו בטקסטים ספרותיים? הסמינר יציע מסע דרך תיאוריות של אהבה מימי קדם ועד ימינו, החל מה"משתה" של אפלטון וקריאותיו הניאו-פלטוניות של פיצ'ינו בו, ועד השקפות עכשוויות יותר כמו ספרו של רולנד בארת "שיח של אוהב" ו"השבח לאהבה" של אלן באדיו , ותרומותיו של פרויד לתורת האהבה. נסיים בקריאתו הרדיקלית של לאקאן ב:"משתה" בסמינר 8, ובתיאוריית האהבה הרדיקלית לא פחות שהוא מציע בסמינר 20, שם האהבה החדשה נמצאתת כפתרון למה שלא הולך ביחס המיני.
לסילבוס המפורט