תוכן הקורס ומטרתו
דייויד לואיס היה אחד הפילוסופים הכי חשובים, אם לא הפילוסוף הכי חשוב, במסורת האנליטית בחלק השני של המאה ה20. באופן אירוני, הוא הכי מוכר בזכות תיאוריה שכמעט כולם דוחים היום: התזה הידוע לשמצה של ריאליזם מודלי, שלפיו קיים ריבוי עולמות (?עולמות אפשרים?) שמנותקים מאתנו בזמן וחלל אך לא פחות אמיתים וקונקרטים מהעולם הממשי, ושמאוכלסים על ידי ישויות בשר ודם כמו אלה שקיימות בעולם הממשי. מה שפחות מוערך זה שלואיס היה גם אחד ממעט בוני המערכות בפילוסופיה העכשיוית, ושהראליזם המודלי המופרז (לכאורה) שלו מילא תפקיד מרכזי בתיאוריות חזקות, אינטואיטיביות ומקוריות של תופעות מגוונות כמו זהות בזמן, תוכן נפשי, הטיב של תכונות, סיבתוית, ועוד. מסיבה זו, ההבנה של Plurality חשובה עבור ההבנה של עבודות רבות של לואיס, וכמו כן של נתח גדול מהמטאפיזיקה העכשיוית. השיעור יכלול קריאה עמוקה של יצירת המופת הזו, יתכן עם קריאות קצרות נוספות שמתייחסות אליה.
דרישות: עבודה סופית, תגובות קריאה ונוכחות הכרחית
עבודת סיום: עבודה סופית
מרכיבי הציון: 60% עבודה סופית, 20% תגובות קריאה, 20% השתתפות
הסילבוס המפורט מפורסם לתלמידי הקורס בלבד