תוכן הקורס ומטרתו
שמירה על ההומאוסטזיס בתא מחייבת תגובות אינטגרטיביות הכוללות מנגנונים מולקולריים מרובים. הצלחה או חוסר הצלחה בוויסות הומאוסטזיס יכולה להיות גורם מכריע המבדיל בין בריאות למחלה. ואכן, תגובות לתנאי עקה חובקות את כל קשת הפעילות התאית השואפת לקדם סינתזה/תחלופה של רנ"א, חלבונים (פרוטאוסטזיס) ואברונים כדי לאפשר מענה הולם לתנאים המשתנים. הדבקות של תאים עם וירוסים, התלויים באופן מוחלט במשאבים האנבוליים של התא לצורך שכפול, הם דוגמה מובהקת למצב חריף של שבירת שיווי משקל. יתרה מכך, מרכיב מרכזי בתגובה התאית כנגד אותן ההדבקות מבוסס על ויסות דיפרנציאלי של המנגנונים המולקולריים המעורבות בבקרה וקיום הומאוסטזיס. לפיכך, ויסות סינתזה/תחלופה של חלבונים הוא שדה קרב מרכזי של "מרוץ החימוש" האבולוציוני בין אורגניזמים ונגיפים. המנגנונים התאיים הללו, האופנים שבהם נגיפים משתלטים עליהם וניסיונות הנגד של התא הם כולם נושאים למחקר אינטנסיבי ומשמשים מטרות לטיפולים חדשים. הקורס יתמקד במערכות יונקים. בנוסף, נרחיב על טכניקות הניסוי הכרוכות בחקר התגובות למצבי לחץ וזיהומים ויראליים, ועל מערכות מודל המשמשות כיום לחקר נושאים אלו.
הציון הסופי ייקבע לפי: 50% פעילויות בכיתה, לאורך כל הקורס, 50% בחינת גמר
טרם פורסם סילבוס מפורט