תוכן הקורס ומטרתו
א. כללי:
מצבי חירום ואסון מציבים את העוסקים במערכות הבריאות בקו החזית עם תוצאותיהם ? טראומה פיסית ונפשית. שיעור ההיפגעות הנפשית ממצבים אלה עלול להגיע לעיתים לממדים עצומים, אשר יכולים להביא לקריסת מערכות תמך קהילתיות וממשלתיות. הקורס יעסוק במושגים אלה ממבט רב תחומי ובמישורים העיוניים, הקליניים והפרקטיים.
מתן המענה המיטבי לתרחישי החירום השונים מושתת בראש וראשונה על ארגון וניהול. לפיכך נייחד תשומת לב לתחום הניהול, הארגון וההתארגנות בזירות בתי החולים, הקהילה ומערכת הבריאות.
ב. מטרות הקורס:
לחשוף את הסטודנטים להכרת שני עולמות התוכן הרלבנטיים לנושא זה: (א) הבנת הפגיעות הנפשיות של מצבי חירום ובמרכזה הטראומה הנפשית על נגזרותיה השונות; (ב) הבנת עקרונות התכנון הקשורים בבריאות הנפש במצבי חירום.
הסילבוס המפורט מפורסם לתלמידי הקורס בלבד