תוכן הקורס ומטרתו
אסונות טבע או אסונות שנגרמים ע"י אדם מהווים גורמים למשבר ברמת הפרט (פגיעה פיזית, נפשית, כלכלית ועוד) והחברה (למרקם החברתי, תשתיות, בריאות, כלכלה, פוליטיקה ועוד). השפעתם של מצבי חירום שונים עשויה להיות לעתים ברמה המקומית ולעתים ברמה הלאומית. הקורס יעסוק בשלבי ההכנות לאירוע, שלב ההתמודדות עם האירוע ושלב השיקום שאחרי.
מטרת הקורס: היכרות עם מושגי היסוד, הקניית כלים להכרה והבנת ההתמודדות עם אסונות. בסיום הקורס יכירו הסטודנטים את סוגי האסונות, שלבי ההכנות וההתמודדות עם אסונות, ואת הדרכים והשיטות של המערכות והגופים השונים להתמודד עם אסונות.
לסילבוס המפורט